Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I inauguracyjna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Na podstawie art. 15 ust.3 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2018 roku poz. 995, z późn. zm.) Komisarz Wyborczy w Gdańsku II na podstawie Postanowienia z dnia 5 listopada 2018r. zwołuje I inauguracyjną sesję Rady Powiatu Sztumskiego,  która odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. o godz. 15:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Sztumie.Porządek sesji przewiduje:1. Otwarcie obrad i prowadzenie sesji, do czasu wyboru Przewodniczącego, przez radnego najstarszego wiekiem obecnego na sesji.2.Stwierdzenie prawomocności obrad. 3. Ślubowanie radnych.4. Wybór Przewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego;a) zgłaszanie kandydatów na funkcję przewodniczącego Rady Powiatu;b) powołanie Komisji Skrutacyjnej;c) przyjęcie Regulaminu wyboru przewodniczącego  Rady Powiatu;d) przeprowadzenie głosowania;e) ogłoszenie wyników wyboru (przedstawienie protokołu przez Komisję Skrutacyjną);f) podjęcie uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego.5. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego;a)  zgłaszanie kandydatów na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu;b) powołanie Komisji Skrutacyjnej;c) przyjęcie Regulaminu wyboru wiceprzewodniczącego  Rady Powiatu;d) przeprowadzenie głosowania;e) ogłoszenie wyników wyboru (przedstawienie protokołu przez Komisję Skrutacyjną);f) podjęcie uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego.6. Zakończenie obrad.

Pełna treść wiadomości na: powiatsztumski.pl/aktualnosci_/i-inauguracyjna-sesje-rady-powiatu-sztumskiego.html
powiatsztumski.pl, Źródło artykułu: powiatsztumski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sztumski

  Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

  Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola