Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

NASZE DRUGIE JA, CZYLI UŚNICKIE SMYKAŁKI

Data publikacji: 2018-04-20, Data modyfikacji: 2018-04-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 17 kwietnia 2018 roku w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się wydarzenie pt. „NASZE DRUGIE JA, CZYLI UŚNICKIE SMYKAŁKI”, zorganizowane przez Społeczność Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach. Nauczyciele Ośrodka w Uśnicach przygotowali spektakl pt. „Bajka o szczęściu”, który był wystawiany w sali kinowej Sztumskiego Centrum Kultury. Adresatami przedstawienia byli podopieczni ośrodka, dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. W drugiej części wydarzenia odbył się wernisaż prac plastycznych i rękodzieł pracowników i wychowanków Ośrodka w Uśnicach połączony z koncertem. Wernisaż otworzył dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach Zenon Chrześcijański oraz dyrektor Sztumskiego Centrum Kultury Adam Karaś. Gościem wernisażu był Starosta Powiatu Sztumskiego Wojciech Cymerys.  

Pełna treść wiadomości na: powiatsztumski.pl/aktualnosci_/nasze-drugie-ja-czyli-usnickie-smykalki.html
powiatsztumski.pl, Źródło artykułu: powiatsztumski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    sztumski

    Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

    Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola