Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrzelano wóz straży pożarnej w Sztumie. Ćwiczenia Zakładu Karnego

 
Więzień uciekł wozem strażackim z Zakładu Karnego w Sztumie! Ćwiczenia służb więziennych, policji oraz straży pożarnej.  Wczoraj w Zakładzie Karnym w Sztumie odbyły się ćwiczenia doskonalące sprawność funkcjonariuszy i pracowników więzienia oraz straży pożarnej i policji. Ćwiczenia okryte były tajemnicą, by jak najbardziej oddać realizm szkoleń, więc szczegóły do końca nie były znane. Ogólny scenariusz zakładał wielką akcję ucieczki i obławy na więźnia. Jednym z elementów szkolenia sztabowego było zaprószenie ognia w piwnicy więzienia, prawdopodobnie przez osadzonego. Na miejsce skierowano zakładową straż pożarną oraz  Państwową Straż Pożarną, w czasie prowadzenia akcji gaśniczej jeden z osadzonych wykorzystał okazję do ucieczki w wozie strażackim. W ucieczce ma mu pomóc osoba z zewnątrz. Kolejnym etapem szkoleń był pościg po ulicach Sztumu za zbiegiem, jego obława i zatrzymanie. Zapraszamy do zobaczenia krótkiej relacji wideo.

 


Dzierzgoń Twoje Miasto
 
Data pliku video: 2017-10-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sztumski

  Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

  Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola