Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przebudowa drogi powiatowej nr 3105G w wymiarze 2,928km

Data publikacji: 2018-03-29, Data modyfikacji: 2018-03-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 28 marca 2018r.  Zarząd Powiatu Sztumskiego zawarł umowę z Wojewodą Pomorskim Panem Dariuszem Drelichem o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3105G w wymiarze 2,928km w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla” ze środków  Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Wartość projektu wynosi 5 457 439,51 złotych brutto, z czego pozyskane dofinansowanie opiewa na kwotę 2 432 836,00 złotych.Wkład własny projektu został zabezpieczony na podstawie porozumienia partnerskiego przez samorząd powiatowy oraz Miasto i Gminę Sztum i Gminę Stary Targ partycypujące finansowo w kosztach projektu, o którym mowa powyżej.Inwestycja dotyczy kontynuacji przebudowy drogi powiatowej nr 3105G, zlokalizowanej na obszarze administracyjnym Gminy Sztum o łącznej długości 0,807km (ulica Kochanowskiego) oraz Gminy Stary Targ w wymiarze 2,121km.

Pełna treść wiadomości na: powiatsztumski.pl/aktualnosci_/przebudowa-drogi-powiatowej-nr-3105g-w-wymiarze-2-928km.html
powiatsztumski.pl, Źródło artykułu: powiatsztumski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    sztumski

    Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

    Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola