Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sztum doczeka się remontu DK 55. Konferencja prasowa – 27.04.2016

 
W dniu wczorajszym odbyła się konferencja prasowa na temat poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK55 w miejscowości Sztum w ramach PBDK – Program likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie drogi krajowej nr 55 z ul. Baczyńskiego wraz z przebudową odcinka o długości 400 m. Zakres inwestycji ma obejmować przebudowę drogi na rondo, wykonanie nowej nawierzchni jezdni, budową wysepek kanalizujących ruch, korektę spadków podłużnych i poprzecznych jezdni, oraz przebudowę istniejących chodników o szerokości 3,0 m. Łączną przebudowę ciągów pieszo – rowerowych szacuje się na 1596 m. Wartość inwestycji szacuje się na 10 386, 298 tys. zł. GDDKiA przetarg ma ogłosić 16 maja 2016 roku.

 


TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
 
Data pliku video: 2016-05-01, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sztumski

  Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

  Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola