Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sztum. Więcej miejsc pracy dla skazanych - 07.09.2016

 
Dziś w Zakładzie Karnym w Sztumie odbyła się konferencja nt. zatrudnienia osób osadzonych u lokalnych przedsiębiorców. Funkcjonariusze opowiedzieli potencjalnym pracodawcom o procedurze jaka muszą przejść by zatrudnić osadzonego oraz korzyściach płynących z pozyskiwania takiego pracownika. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy oraz kadra kierownicza ZK Sztum i Okręgowej Służby Więziennej w Gdańsku. Obecnie ponad 200 więźniów z Zakładu Karnego w Sztumie wykonuje pracę na rzecz samorządów, lokalnej społeczności czy też przedsiębiorców. Za wykonane usługi osadzonym przysługuje pensja w wysokości najniższej krajowej stawki. Również na spotkaniu został omówiony zarys rządowego programu, który składa się z trzech filarów: programu budowy w całej Polsce 40 hal produkcyjnych przy zakładach karnych i aresztach śledczych, rozszerzenie (po wprowadzeniu nowych regulacji ustawowych) zakresu możliwości nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz ulg dla przedsiębiorców zatrudniających więźniów. Środki na ten cel pochodzić będą z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy, który tworzony jest z części wynagrodzenia pracujących skazanych. W tym roku rząd przeznaczy na ten cel 50 mln zł.

 


TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
 
Data pliku video: 2016-09-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sztumski

  Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

  Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola