Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sztum: Wyjątkowa flaga na 100. Rocznicę Niepodległości.

 
Jeszcze nigdy w historii miasta obchody 11 listopada nie były tak doniosłe, jak w dniu dzisiejszym. Sztumianie zaczęli świętowanie od udziału w mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny, gdzie zjawiły się delegacje i poczty sztandarowe z miasta i gminy Sztum. Następnie uczestnicy obchodów przeszli w niezwykłym korowodzie ulicami miasta pod Pomnik Rodła. Niezwykłym akcentem przygotowanym specjalnie na okrągłą rocznicę była ogromna biało- czerwona flaga Polski, która nieśli mieszkańcy miasta. Po dotarciu korowodu przed Pomnik Rodła odśpiewano hymn państwowy, a kilka słów do zgromadzonych powiedział burmistrz Leszek Tabor, który w swoim wystąpieniu odniósł się do sytuacji w kraju, oraz nawoływał do wspólnego działania na rzecz naszej Ojczyzny. Obchody oficjalne zakończył kameralny Koncert Niepodległościowy w wykonaniu laureatów Festiwalu Piosenki Ułańskiej w Kino-Teatrze Powiśle.

 


TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
 
Data pliku video: 2018-11-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sztumski

  Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

  Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola