Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sztum z nową arterią

 
W uroczyści zakończenia modernizacji odcinka drogi krajowej nr 55 w Sztumie uczestniczyli wiceminister Kazimierz Smoliński z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Karol Markowski, wicedyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Krajowych Dróg i Autostrad, włodarze miasta i powiatu, radni, projektanci i wykonawcy oraz mieszkańcy. Burmistrz Leszek Tabor, wręczając herby Sztumu Kazimierzowi Smolińskiemu oraz Karolowi Markowskiemu, podziękował za przeprowadzenie inwestycji, która jest dopełnieniem podjętej przed laty przez samorząd rewitalizacji zabytkowej części miasta. Podziękował także mieszkańcom, którzy cierpliwie znosili niedogodności związane z modernizacją.

 


Miasto i Gmina Sztum
 
Data pliku video: 2017-12-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sztumski

  Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

  Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola