Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

[WIDEO] Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Sztumie.

 
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Sztum w poniedziałek 7 maja. Podczas wizyty Prezydent złożył kwiaty pod Pomnikiem Rodła, a także przemawiał do zgromadzonych mieszkańców powiatu sztumskiego, przedstawicieli lokalnych władz oraz środowisk politycznych. Licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu mieli możliwość wysłuchania przemówienia głowy państwa, który po złożeniu kwiatów i krótkim spotkaniu z przedstawicielami władz samorządowych, udał się na dziedziniec sztumskiego oddziału Muzeum Zamkowego w Malborku. Podczas przemowy Prezydent podziękował mieszkańcom Powiśla, za ich trud w budowaniu nowej historii Polski. Podkreślał również ważną rolę osób, którym poświęcono Pomnik Rodła. - Moją wizytę w Sztumie rozpocząłem od złożenia prezydenckiego wieńca oraz złożenia hołdu tym, którzy o Polskę i polskość walczyli, gdy Polski tutaj nie było - mówił Andrzej Duda. W trakcie wystąpienia Prezydent zachęcił także mieszkańców Powiśla, do uczestnictwa w referendum konsultacyjnym, nad którym pracuje rząd. - Chciałem prosić, żebyście Państwo wzięli udział w tym referendum i odpowiedzieli na postawione pytania, które mam nadzieję, będą jasne i klarowne.

 


Dzierzgoń Twoje Miasto
 
Data pliku video: 2018-05-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sztumski

  Powiat sztumski - powiat z siedzibą w mieście Sztum w województwie pomorskim. Został utworzony z części powiatu malborskiego w 2002 roku. Było to wynikiem licznych protestów części mieszkańców, których obecnie jest tu 42 tys. Powiat obejmuje gminy: Dzierzgoń, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Stary Targ.

  Niewątpliwą perełką powiatu jest Pokrzyżacki zamek wybudowany w XIV w. Stanowił on letnią rezydencję Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Odbywają się tu pokazy średniowiecznej walki rycerskiej i liczne turnieje w duchu tamtej epoki. Wypada wspomnieć też o zabytkowej zabudowie sakralnej i zabytkowym cmentarzu. Wypocząć można także poza miastami. Turystów przyciągają spokojnie i malownicze krajobrazy wsi.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola